Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 114

Thread: FAIR PLAY MARITIME

Junior Member

FAIR PLAY MARITIME

FAIR PLAY MARITIME - Adresa: Bd.Mamaia Nr.27 Cladirea BARWIL Ej.1 900670, Constanta
    Sunt destul de buni. Au portcontainere noi cu comanda in general germana. Te cam muncesc nemtii sincer vorbind. Conditiile la bord sunt destul de bune. Cateodata stai cam mult pe acasa intre voiaje. Voiajele sunt de 6 luni.

Moderator

FAIR PLAY MARITIME

La fair Play am facut 2 voiaje. E o companie f serioasa, nu se pune problema de spaga. Ei platesc viza SUA + 100 $ de drum (50 iti dau ei aici si 50 ti-i dau la bord). Salariu pt electric 2150 (asta era acu juma de an) din careopreau 200 $ pt carte de munca => iti dadeau si salariu in tara minim, 2.800.000. Banii trimisi de la bord veneau in aceeasi luna, pe 25-26.
    Daca e asa de bine, poate va intrebati de ce-am plecat de la ei. raspunsul e simplu: banii. Caut intotdeauna bani mai multi, pt ca-s de parere ca noi suntem mercenari pe bani. Ne vindem viata, familia pe bani. Asta-i partea goala a paharului in ceea ce priveste meseria de navigator.
    Multa bafta tututror si Vant din pupa acestui forum

Junior Member

F Play

Sint parolistisi au si salarii acceptabile(nu bune),de obicei cadetii au de platit noviciatul,dar o data ce treci de asta iti ofera si destul sprijin,cred ca merita sa incercati sa obtineti un job la ei,iar despre conditii sint bune ,problema e ca te muncestecam mult(de sint nemti )

Junior Member

Intrebare...

Ce salarii au cadertii la Fair PLay,sau ce inseamna ca isi platesc cadetia?Mai puneti si alte salarii de cadeti care se dau si la alte firme de shipping cxu care ati lucrat.Multumesc.

FAIR PLAY MARITIME

Am vazut azi 09/01/06 la Capitanie un anunt facut de Fair Play care angajeaza of mec si punte cu experienta pe VLCC-uri la salarii foarte atractive (armator german):

- C/O sau 1/E - 7800 $/luna (sa fie greseala de tipar ?!?!) (3 luni)
    - 2/O sau 2/E - 3800 $/luna (5 luni)
    - 3/O sau 3/E - 3280 $/luna (5 luni)

Cat de adevarat este nu pot sa stiu dar merita incercat la scorurile astea!

Junior Member

FAIR PLAY MARITIME

ha,ha,ha!
    vrajeli fratilor!

FAIR PLAY MARITIME

Am trecut pe la ei si e vorba de compania norvegiana Bergensen. Deocamdata isi fac baza de date. Cel putin asa zic ei :)

Junior Member

fair play

daca va duceti la fair play cerati sa vb cu Popescu si nu cu Petre ( e neserios)

Junior Member

FAIR PLAY MARITIME

Dl. comandant Petre Daniel este patronul acestei firme.Si este foarte serios.Restul sunt angajati(inspectori de personal,secretare,etc.)

Junior Member

FAIR PLAY MARITIME

am fost plecat prin fair play pe functia de cadet,vreau sa spun ca nu sunt prea multumit ,aici in tara au zis ceva si cand am ajuns acolo nu era asa,recunosc era primul meu voiaj si poate mi sa parut greu ca ptr inceput,dar sigur ar fi fost loc de mai bine,si legat de bani  SLABUTZ ,la vara incercam in alta parte ,imi recomandati si mie o companie de crewing ?

Vant din pupa

Page 1 of 12 12311 ... LastLast