Page 1 of 30 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 292

Thread: MAERSK

Junior Member

MAERSK

Navig cu Maersk Line, dar pana acum am tinut contactul cu ei prin Nedcon, iar de acum incolo de noi se ocupa Maersk Romania. Deocamdata nu am fost pe la ei, dar sunt curios...si o sa sjung sigur cand mi se apropie concediul de final. A lucrat cineva cu ei pana acum ?

Junior Member

Maersk 1st

Stiu ca MAERSK este una dintre cele mai bune companii!!! Este numarul 1 in lume ca flota. Am prieteni care pleaca cu ei si au niste conditii super la bord (la ofiteri ma refer aici). Schimbul se face abia dupa 2 sapt - 1 luna de dublura cu cel dinainte. Cred ca e una din cele mai serioase companii existente la ora actuala.

Junior Member

Unde e MAERSK ROMANIA?

Salut tuturor!
    Salut infiintarea acestui forum de discutii. Cu FOARTE mare greutate am reusit sa dau de voi, ca sa nu zic de-a dreptul intamplator. Trebuie promovat mai mult site-ul. (incluzand aici meta-taguri, inscriere pe traffic.ro, etc). Spun trebuie pentru ca are multe lucruri utile pentru toti navigatorii ROMANI.
    Doamne ajuta si la mai mare!
    Am un mare semn de intrebare referitor la MAERSK ROMANIA. In lista societatilor acreditate, MAersk ROmania are un numar de telefon din BUCURESTI!!! Am sunat, si m-au expediat la o casuta de email pe care sa le trimit CV-ul.
    Ma tem ca, fiind la inceput, sa nu se mearga pe pile sau altfel de relatii de astea privilegiate, de care eu sincer M-AM SATURAT!  
    Maersk e o firma serioasa insa fara transparenta, n-are nici un fel de relevanta pe piata muncii. Ce-or fi atat de secretosi, habar n-am.
    Asa incat va cer voua ajutorul, daca ati fost pe la ei.
    Unde pot gasi Maersk Romania (adresa, telefon), sa-mi pot depune si eu actele?
    Dan.
    3rd officer

Maersk Romania contact

Te salut si iti urez "Bine ai venit" pe forum. In legatura cu Maersk-ul pot sa iti spun ca deocamdata sunt la inceput (in mod normal activitatea lor a inceput pe 1 sept 2005) si de aceea aveau dat numarul din Bucuresti (singurul birou Maersk de relatii cu publicul). Au insa si la Constanta un nr de telefon (probabil ca o sa il faca pubic cat de curand) 0241 / 742494 iar sediul il au la Agigea in zona libera. In rest pot sa iti spun ca de crewing se ocupa 2 baieti seriosi si chestia cu pilele si spaga nu cred ca mai merge.

Junior Member

MAERSK

Multumesc.

Junior Member

detalii maersk

Pt toti cei interesati, cateva sfaturi si indicatii despre Maersk Romania:

Tel: 0241-742494
    Email: rmacrwlog@maersk.com

Aici aveti toate detaliile necesare pt inceput. Sediul se afla in Agigea dar nu bateti drumul pana acolo fara sa dati un telefon intai. S-ar putea sa va intoarceti cu o carte de vizita. De ce?

Maersk Romania nu functioneaza asa cum ne-am obisnuit cu celelalte companii. DEPUNETI cv pe adresa de mail respectiva, ei il citesc si va cheama la interviu daca va potriviti profilului. Nu altfel. La telefon, nu se dau relatii despre salarii. Nu pt ca sunt confidentiale, negociabile sau mai stiu eu. Este doar politica companiei de a discuta astfel de lucruri in particular. Nu se fac carti de munca, nu vi se cer bani pt ele. Contractele se semneaza cu o firma de afara si nu Maersk Romania.

Ce sa contina Cv-ul:
    - detalii personale (marital status, copii, data nasterii, adresa, tel, etc)
    - detalii viza USA (dc exista)
    - detalii sea service
    - mentionarea altor brevete/certificate pt alte pavilioane decat romanesc, de prefereat UK CEC.
    - CV-ul nu trebuie sa aiba o anume forma. Un cv banal. Nu trimiteti documente scanate, asta vor face ei dupa interviu.

Alte informatii:
    -TOTI sunt bineveniti sa aplice CV-ul. Din pacate, pt inceput, numai ofiterii.
    -Flota cuprinde tancuri si containiere (normal), contractele sunt de 4 luni, salarizare si conditii la bord atractive.
    -Maersk Romania nu are si nu va avea nici o legatura cu Nedcon. Nu a preluat nici o baza de date de la Nedcon. Cei care au aplicat la Nedcon, dc au fost sau nu contactati pt Maersk, sa ia legatura cu Maersk Romania dc sunt interesati.
    -Dc va ganditi macar la spaga, e bine sa incercati la alte companii. Din start.
    -Se ofera contracte permanente (cu plata in fiecare luna) dc dupa primul contract de voiaj totul iese bine.

Cam atat.
    Succes!

Junior Member

Numai de bine ...

Va salut si va doresc numai bine in lumea "mai putin curata" a crewing-ului romanesc. Va felicit si poate usor usor vor intelege toti ca spaga are numai urmari negative in evolutia unei societati
    Singurul lucru pe care pot sa il "reprosez" Maerskului este locatia sediului. Unde v-ati dus frate cu sediul ala :shock: ? Nu se putea ceva prin oras? In fine, pana la urma nu e un capat de tara, dar totusi ...
    Numai bine ...

Junior Member

MAERSK

s-or fi dus departe, nu zic...
    acuma: departe de cine? ca dc stateam toti in Bucuresti nu era mare diferenta..
    e adevarat ca nu e facil de ajuns acolo, dar daca investesti 3 mil usd sa ai terminal si cladire proprie, nu e o tampenie sa inchiriezi birouri in oras? si evident nu orice fel de birouri ca te respecti...

Junior Member

Nota 10

Pana voi gasi o firma mai buna, din toate punctele de vedere, Maersk-ul ramane cea mai buna firma de pe piata. Incepand de la trasport si cazare pana la conditiile oferite la bordul navelor (sa nu mai zic ca navele sunt numai dupa anul 2000 - sper sa nu ma insel) merita nota 10.
    Astept sa ma contrazica cineva  

Junior Member

MAERSK

Eu unul nu te contrazic...:)
    Pe care nave ai fost de la ei? Ma refer la nume.

Page 1 of 30 12311 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks