Results 1 to 9 of 9

Thread: Chat ?

Chat ?

Catre administratorul CREW : Aveti cumva posibilitetea infiintarii, pe aceasta adresa , a unui CHAT ? Cred ca ar fi o idee buna, ce ziceti ?

Re: Chat ?

Da este aceasta posibilitate dar atunci se pierde rostul forumului...nimeni nu mai posteaza ... toata lumea discuta live. Asa ca nu o sa instalam chatul :) Banuiesc ca vrei sa faci un schimb de cuvinte dulci cu CA :D

Nu cred ca forumul s-ar pierde, am putea dialoga ``in direct`` intre noi, putem afla mai repede ce ne intereseaza, si inchipuieti 2 dintre ``ai nostri`` dialogand dintr-un capat al altuia al globului.
    Oricum , tu esti administratorul , stii mai bine ce faci , vedem cu totii ca faci tot posibilul ca sa dai raspunsuri la toate intrebarile nerezolvate.
    Tineti-o tot asa !

cine este ``ca`` ?  ;) este pe forum...nu l-am vazut ;D

Crede-ma ca nu mai e acelasi lucru. Incearca sa folosesti "private message" care e foarte rapid si eficient :)

fiecare membru al forumului isi poate trece la profil:
    AIM:
    This is your AOL Instant Messenger nickname.
    YIM:
    This is your Yahoo! Instant Messenger nickname.
    MSN:
    This is your MSN Instant Messenger address.
    Google Talk:
    This is your Google Talk address.

toate acestea sunt servicii de chat iar unele, daca nu toate, au si servicii de VoiP (Voice over internet protocol) - gratis calculator-calculator. asa ca....
    crew are dreptate: daca folosesti chatul nu ti mai vine sa postezi asa de des.

Senior Member

si eu am gasit la inceput buna ideea cu chat-ul pana am citit rasp lui crew.
    mai bine sa postam, in felul asta pot citi si cei ce sunt in voiaj cand vin acasa.

Senior Member TheSaint's Avatar

Mda, daca postam aici problemele si raspunsurile, intr-adevar pot citi si cei care se intorc din voiaje fiind plecati si pot afla ceea ce nu stiu.

Dar sunt anumite discutii care se pot purta mult mai repede pe chat.
    Daca de exemplu noi am sta pe chat .. poate agentiile de crewing ar intra din cand in cand si pe acolo si am putea discuta ... on-line sa zicem cu ei.
    Stiti si voi ca in toate agentiile exista acea celebra pausa de masa, care insa nu e pentru toata lumea.
    Si incet incet ... poate vor intra in pauza lor si pe acolo si am putea intreba mai multe.
    Nu ca nu exista telefon, dar intotdeauna o discutie pe net presupune putina confidentialitate, asadar se poate vorbi mai deschis si mai sincer :)

Bookmarks

Bookmarks