+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 27

Thread: crewforum.ro   VS  ainostrii.ro

Junior Member

Re: crewforum.ro   VS  ainostrii.ro

Pe ainostri sunt mai multe oferte de munca, aprope zilnic apar noi anunturi cu joburi pt navigatori. Se pare ca agentiile de crewing prefera site-ul ainostri dintr-un motiv sau altul.

Quote Originally Posted by 7A4B5C4E390
    ... Ieri am picat si eu dintr-un scurt voiaj si bineinteles mancariciul de internaut nu m-a lasat in pace
    si la 4 dimineata ( ... in loc sa intru in cart am intrat pe al vostru site , ca de obicei !!!!)
    BRAVO , MAI BAIETI PENTRU NOUA SECTIUNE DE JOBURI CARE VA FACE , DUPA PAREREA MEA ,
    O ACCESARE CEL PUTIN DUBLA A SITEULUI !
    CE MAI IN SUS IN JOS MAI BINE PENTRU TOATA LUMEA ....
    ERA SI TIMPUL ... DEOCAMDATA AM INTRAT FOARTE PUTIN
    DAR SE PARE CA E BINE STRUCTURAT SI GANDIT !
    ... M-AM OPRIT PUTIN O MICA PAUZA , SA MA LAMURESC TOTAL .... SI NU POT SA ZIC DECAT ,
    FELICITARI ... SUNTETI BUNI CE MAI !
    TINETI-O TOT ASA !
    IDEEA DE A TRIMITE CV-UL SI A APLICA ASTFEL LA UN JOB
    ESTE EFECTIV , PAREREA MEA , O IDEE DE 1 MILION DE PUNCTE !
    CO MIRCEA DASA

Senior Member Andy_Fox's Avatar

Nene Mircea, mai las[ch259] frate [ch537]i matale CAPSLOCK-ul [ch259]la în pace, c[ch259] ne dor ochii. E o regul[ch259] nescris[ch259] dar binevenit[ch259]. Când scrii cu CAPS parc[ch259] strigi.
    S[ch259] nu ne fie cu sup[ch259]rare.

[ch536]i ca s[ch259] fiu în topic: Ainostri.ro e un site ce promoveaz[ch259] doar agen[ch539]iile de crewing, nu vor s[ch259] asculte [ch537]i opinia noastr[ch259], de aia au scos [ch537]i forumul. Plus c[ch259] e operator de date cu caracter personal, date care devin publice în momentul în care te-ai înscris pe site. [ch536]i a[ch537]a te treze[ch537]ti c[ch259] te sun[ch259] Shipwreck Crewing SRL s[ch259] te trimit[ch259] la vapor la Alang (Bhavnagar) pe func[ch539]ie de operator cabestan ca mai jos:

The Earth, God divided between the land and the sea, and these he filled with many assorted creatures. The dark, salty, slimy, creatures which inhabited the murky depths of the ocean he called Sailors.

Crew Forum is on Facebook, like and share it!

Senior Member Andy_Fox's Avatar

Pardon, regula e scris[ch259], uite ce am g[ch259]sit pe wiki:

”Another rule is to avoid typing in all caps, which is considered to be the equivalent of shouting or yelling”
    The Earth, God divided between the land and the sea, and these he filled with many assorted creatures. The dark, salty, slimy, creatures which inhabited the murky depths of the ocean he called Sailors.

Crew Forum is on Facebook, like and share it!

Dupa cate vad eu Crewforum este un fel de sindicat al marinarilor pe cand ainostri e mai mult o agentie de crewing. Nu-mi surade deloc ideea sa-mi dau detaliile unui alt operator de date cu caracter personal cu care poate face ce vrea (vezi politica sitului)...pe care LE PUNE la dispozitia oricui, fara vointa mea expresa, inclusiv unor mafioti cum sunt cei de la Gesmar/Dobson/bullshit...

Senior Member TheSaint's Avatar

Eu zic ca se completeaza unul cu altul.
    Daca pe ai nostri gasesti mai multe oferte, le poti ulterior discuta aici. Ca doar de-aia ii spune .. forum :)
    Unul fara celalalt nu cred ca ar fi la fel de interesant si complet.
    Multe oferte de acolo le-am cautat aici, ca si discutii despre firme vorbesc. Plus ca aici apar in discutii niste firme care nu exista pe site la ainostri.

Concluzia mea ... se completeaza unul pe altul, si chiar nu are rost sa decidem care este mai bun :) In functie de punctul de vedere si interesul fiecaruia, sansele sunt egale. :)

www.crewforum.ro a inceput prin iulie 2005. tin minte pt ca au aparut niste articole despre cazuri de luare de mita in crewing si in invatamantul romanesc de marina care au starnit multe controverse(inclusiv niste articole in ziarele locale). intr-un timp trimiteau la vapoare un buletin de stiri intitulat "Ai nostri". de la acest buletin autorul sitului ainosti a luat ideea si prin noiembrie 2006 a infintat situl. parca prin 2007 a avut un forum pe care l-a scos repede de pe site pt ca multi navigatori reclamau cazurile de coruptie din crewing, care firme de crewing sponsorizau si inca sponsorizeaza situl ainostri.

Junior Member

sunt de acord cu thesaint, ainostri este un site cu oferte in schimb aici navigatorii pot discuta diferite probleme si afla informatii despre firme direct de la sursa. tin sa felicit adminii acestui site bravo si tineti-o tot asa

Senior Member
    Ce s-a întâmplat cu siteul?A devenit site de joburi?
    Când intru,a pagina e cu joburi, forumul devenind se pare ceva secundar.

??

Neinspirată mișcare,din punctul meu de vedere.

+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast