+ Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4

Thread: Angajari platforme marine

Junior Member

Question Angajari platforme marine

Putini colegi stiu ca multi absolventi de-ai nostri sunt sefi electrici si sefi mecanici pe platformele de foraj marin la Grup Servicii Petroliere Constanta.
    De ce nimeni nu ia in discutie un astfel de job pe viitor?
    Sunt solicitari pentru electricieni, motoristi, mecanici, ingineri electrici si mecanici pe majoritatea platformelor marine din lumea intreaga!
    Va recomand siteul www.petrogav.ro si va urez mult succes in gasirea unui job mai sigur, mai bine platit si mai usor de obtinut decat un job pe o nava comerciala.

Re: Angajari platforme marine

Joburile pe up-stream nu se obtin batand din palme si e mult mai greu de aplicat la up-stream decat la nave. Daca aveti experiente personale cu job-uri pe platforme va rog postai parerile voastre si pozitii concrete. (salarizari, de la data de pana la data de, etc.)

Junior Member

Quote Originally Posted by coryton View Post
    Joburile pe up-stream nu se obtin batand din palme si e mult mai greu de aplicat la up-stream decat la nave. Daca aveti experiente personale cu job-uri pe platforme va rog postai parerile voastre si pozitii concrete. (salarizari, de la data de pana la data de, etc.)
    salut,
    sunt pe platforme de foraj din 2004,incepind ca rig mechanic trainee ,assistant mechanic si apoi chief mechanic.Nu am regretat ca am ales drumul asta,cu 28 de zile on /28 zile off,salariu foarte ,foarte bun.Salariile sunt mult mai mari decit cele din domeniul navigatiei.Multe companii platesc contract permanent,cu asigurari medicale ,in cazul meu BUPA.
    Cea mai mare companie e Transocean ,salarii bune dar nu cele mai bune.Companiile norvegiene platesc cele mai bine ,iar acum Petroservul sau vantage drilling se pot compara cu ele.Din pacate scriu mesajul pe fuga,mai revin si cu alate detalii.

O grila de salarizare de pe unde ai fost cred ca ar pune lucrurile mai bine in perspectiva, daca poti.

+ Reply to Thread