Results 1 to 9 of 9

Thread: Test Barklav

Test Barklav

Practic la ei sunt mai multe teste..
    Doua dintre ele sunt cu Ces 4.1;unul de limba engleza si altul de specialitate (operational).Trebuie sa obtineti minim 70%.
    Un alt test ar fi situatia scolara. Nu recomand sa mergeti la ei cu restante sau medii mici; e o pierdere de timp ptr voi.
    Dupa ce treceti de astea 3 teste, o sa faceti niste CBT-uri care la fel conteaza destul de mult ce rezultat obtineti.
    Bft!

Junior Member

Re: Test Barklav

ce sunt CBT urile? am fost la Barklav si am luat la teste 92%(Maritime deck english) si 84% STCW.... astept un ras..!!!

CBT computer base training. Pregatire pe calculator prin intermediul unor cursuri interactive, mai ales in timpul voiajului la bordul navei.

Am intalnit pe navele pe care am fost doi mari producatori de CBT: Seagull http://www.seagull.no/home si Videotell http://www.videotel.co.uk/

Un indiciu pentru a scoate un scor bun este sa urmaresti cu atentie cursul si cu mai multa atentie, intrebarile cu raspuns dinaintea testarii finale. Suta la suta intrebarile din testul final sunt aceleasi cu cele din testarea de antrenament.

In cazul Seagull, poti sa faci testul, dar daca nu esti multumit de scor, sa nu-l salvezi. Poti reface testul pana cand faci 100% apoi sa dai Print. Ca sa nu faci aceleasi teste de mai multe ori, poti sa pastrazi hartia.

delfinul...dupa ce ai aflat rezultatele ce ti-au spus?esti la masina sau la punte?

Junior Member

cristi uite id`ul meu : int_mrs_88 da`mi add sa vorbim!!!

Junior Member

ok.. coryton.. dar ce anume tb sa citesc din site`urile alea 2....sau ce teste tb sa fac care sunt alea.....!!!

Nu trebuie sa faci nimic. Am dat o explicatie mai detaliata ce inseamna CBT. Firmele alea doua produc materiale de instruire legate de marina.

Ai dat test la Barklav, foarte bine, asteapta sa te sune pentru angajare ... eu inca astept, de cand am dat asa ceva, acum 5 sau 6 ani :)

hm...ce inseamna sa ai rabdare de fier ;)

Bookmarks

Bookmarks