Results 1 to 10 of 10

Thread: Pt. Admin si nu numai - postari aiurea !!??

Senior Member mecanicosu's Avatar

Pt. Admin si nu numai - postari aiurea !!??

Observ mai nou ca fiecare posteaza si intreaba unde vrea si cum vrea . Ma intreb si eu ca omu , de ce intrebari legate de Cadetie , de Teste si interviuri nu sunt postate la rubricile dedicate - "Teste si interviuri " , "Cadetie" , unde exista Thread' uri dedicate . Sa fie mai noii nostrii colegi asa de "derutati " incit sa umple alte rubrici gen " Despre agentii de crewing - Nave comerciale " cu intrebari sau raspunsuri pe care le gasesc in alta parte sau care pot fi trimise pe privat ???? Sau poate scoala " pe repede inainte " ( doar 3 ani din pacate pt. ei ) ii face sa se " grabeasca" , sa fie mai ''comozi '' ? Legat strict de teste - Ces'uri , Sets , Marlins etc., etc. pe care noi romanii le dam , fie ca suntem cadeti sau nu , a mea opinie : Sunt total irelevante si inutile , mai ales in cazul cadetilor . Intilnesti la nava cadeti sau nu , rusi , ucrainieni, alti ex sovieticic , polonezi , filipinezi , indieni , etc. , etc. , care habar nu au ca exista aceste teste si care nu au dat in viata lor nici un fel de test ca sa ajunga la bord . De ce companiile romanesti de crewing inca mai insita pe ele din moment ce sunt total fara nici un fel de relevanta si alte natii nici nu au auzit de ele ?

Re: Pt. Admin si nu numai - postari aiurea !!??

Adevar graiesti. Cu threaduri deschise aiurea si titluri nesugestive este foarte greu de urmarit forumul. O sa mut 2 discutii deschise cu titluri aiurea dar legate de cadetie in locul potrivit. Daca intamplator se mai observa discutii anapoda puteti dau un PM la un moderator sau chiar face un PASTE a linkului cu threadul respectiv in acest thread deschis de tine, impreuna cu locul unde credeti ca ar trebui mutat.

Ptr dl. Mecanicosu,
    exista unele agentii care le sunt impuse de catre armator aceste teste.
    Eu cred ca este un mijloc de selectie foarte bun impreuna cu situatia scolara a studentului.
    Spaga/comision poate sa dea oricine, dar o medie mare mai rar se gaseste.

Numai bine.

Senior Member amadeus's Avatar

Draga coryton, pot sa dea membrii forumului pm-uri la moderatori pana se plictisesc, moderatorii nu mai pot muta nimic pe nicaieri. Am incercat eu zilele trecute dupa ce ne bombardasera baietii aia cu electronicele si nu se mai poate. Acum ceva ani, pana s-a schimbat forumul in forma actuala se putea, acum nu mai este posibil. Probabil se considera ca asa s-a adus o imbunatatire forumului :)
    Keep up the good work!

Revin coryton, acum am realizat, cand intru online apare doar Senior Member si nu moderator (asa cum apare la tine), deci sa inteleg ca tu esti moderator peste tot si doar tu poti muta posturile pe unde trebuie etc? Ca asa daca intri si te uiti pe la diverse topicuri (Academia Navala etc) aparem moderatori si eu, si yk17fox etc. Dar nu avem posibilitatea de a umbla in nici un fel pe la postari.
    Poate o lamuriti intr-un fel pana la urma (tu sau Crew). Stii cum este, cand se schimba ceva care te priveste si pe tine, ar fi frumos si civilizat sa ti se si aduca la cunostinta. Nu crezi?

Mda, am incercat sa deschid un thread nou dar nu se poate fara aprobarea unui moderator. Hm...
    Tot cu barca...

Acum coryton ca ai aparut la orizont, ceva feedback despre cele 3 posturi ale mele de mai sus? Fac si o cerere scrisa sa deschidem un thread nou?
    Tot cu barca...

Quote Originally Posted by amadeus View Post
    Revin coryton, acum am realizat, cand intru online apare doar Senior Member si nu moderator (asa cum apare la tine), deci sa inteleg ca tu esti moderator peste tot si doar tu poti muta posturile pe unde trebuie etc? Ca asa daca intri si te uiti pe la diverse topicuri (Academia Navala etc) aparem moderatori si eu, si yk17fox etc. Dar nu avem posibilitatea de a umbla in nici un fel pe la postari.
    Poate o lamuriti intr-un fel pana la urma (tu sau Crew). Stii cum este, cand se schimba ceva care te priveste si pe tine, ar fi frumos si civilizat sa ti se si aduca la cunostinta. Nu crezi?
    Crew este boss-ul are puteri nelimitate, cam la fel am si eu, sunt alti moderatori dar numai pe anumite zone-threaduri, Koldun, yk17fox etc ei nu pot sa actioneze decat pe threaduri-le lor.

Daca e de mutat posturi, sters si altele, pot sa fac, orice sugestie, mai ales de la un veteran ca tine, este bine venita!

Numai crew poate sa faca si desfaca, sa numeasca moderatori, etc legat de thread promit ca ma uit azi sa vad ce se intampla :)

Ca modalitate de lucru, orice modificare de forum se face print-un mesaj si consultari intre moderatorii mai activi, dupa posibilitati, ca mai trebuie sa si muncim... :)

Ok, s-a notat, mersi.
    Tot cu barca...

Bookmarks

Bookmarks