Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 26

Thread: electrician

electrician

Salut,
    Sunt electrician si plec pe pasagere si as vrea sa aflu si eu mai multe detalii despre cum este pe nava ca electrician.

Moderator

Re: electrician

Sunt nelamurit: te intrebi cum e viata ca electrician in general sau cea la bordul navelor de pasageri?

La ce companie de pasagere pleci?

salut.
    viata la navele de pasagere.
    la royal plec.

la royal o sa iei 10.610 usd/luna - 10/10 saptamani. o sa fiti 5 electricieni pe navele mari (deci duty odata la 5 zile 24 h). o sa bagi lifturi la greu (sunt si cate 30 lifturi). fiecare are area lui : fire, rahat, vinciuri, engine room si laundry. munca de la 7:30 la 18:30 (cu exceptia duty cand esti on call 24 h). mai e 1 elec care face propulsia si ch elec. prin bar nu prea o sa i timp sa ajungi (acolo lumea merge dupa 12-1 am cand tu faci nani).
    succes!

mercy mult google.tu esti tot in domeniu?poate mai vb daca vrei.

salut google . salariu il iei ca si electrician sau ca ofiter electrician? stiam ca electrician iei cam 2000 dolari

Ei se cheama ofiteri, dar nu e neaparat ceea ce stii tu ....adica nu ofiter neaparat cu studii universitare...se poarta si cu liceu (depinde cine te recomanda). Electricianul de care vb tu se cheama assistant electrician si e de obicei pilipac cu un salariu de apx 1400 $.

la prima vedere parea ca electricienii cu carnet de marinar de electrician ar putea avea salariu asta fara alte recomandari si promovari de la bord. sincer suna destul de bine.
    tu ai o adresa sau poti spune cu ce agentie ai plecat la royal?

te salut

www.rccl.com .... si cauti sectiunea de cariere sau joburi

nu am auzit pe nimeni sa aplice direct pe sit-urile companiilor si sa fie primiti la interviu si ma gandesc si eu asa ca nu o sa fiu eu primul. cred ca in sinea ta stii si tu cum se poate cataloga acest raspuns.

numai bine

Page 1 of 3 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks