Closed Thread
Results 1 to 10 of 10

Thread: Subiecte examen of mec 1

Junior Member

Subiecte examen of mec 1

Salut, urmeaza sa dau si eu de of mec. 1, si poate e cineva care a dat recent brevetu , sa`mi zica si mie de unde pot procura subiectele ptr examen. multzumesc anticipat

dead slow ahead!!

Re: Subiecte examen of mec 1

Pe ainostri gasesti subiectele.

Junior Member

Salut ,

In afara de ainostri, mai gasesc undeva subiectele? se mai dau pe cd` de la CERONAV ? le are cineva in format pdf?

dead slow ahead!!

Quote Originally Posted by GSM View Post
    Salut ,

In afara de ainostri, mai gasesc undeva subiectele? se mai dau pe cd` de la CERONAV ? le are cineva in format pdf?

Postez si eu cu aceeasi problema, deoarece nu cred ca pe ainostri.ro sunt ultimile versiuni. Stie cineva ?
    Last edited by georgatos; 20-11-2011 at 04:33 PM.

Dar ceva variante de probleme rezolvate la TCVN, MAI sau IFAG ? ... poate sa fie si mai vechi, deoarece problemele au ramas aceleasi ...

S-au mutat toti pe facebook ?!? ... Observ ca a cam murit si forumul asta. Iar de moderatori ...
    Referitor la brevetul pentru ofiteri mecanici, pe ainostri sunt absolut toate intrebarile de care aveti nevoie, si nu cred sa ma insel. Nu am intalnit la examen nici o intrebare care sa nu fie pe acel site. Va faceti un cont cu functia pe care o aveti si asta e tot. Aveti in testele de pe ainostri 2 butoane, unul de Pregatire si unul pentru Testare.
    Cat despre intrebarile ``oficiale```din baza de date, din mai 2011, intrebari brevet mecanici pdf, intrebari brevet mecanici excel si cam ce aveti la simulatorul pentru brevet ofiter mecanici de la Ceronav, aveti mai jos:

File name: Brevet sef mec.rar File size: 278.31 MB

Bafta.

Senior Member amadeus's Avatar

Mda georgatos, subscriu, am mai spus-o de cateva ori pe alt thread, daca te uiti in diverse locuri, suntem trecuti mai multi baieti ca si moderatori(eu, yk17fox etc ). De fapt, nu suntem decat cu numele, nu avem nici un fel de "instrumente" la indemana pentru a modera intr-un fel sau altul. Stiu ca este crew, coryton si care or mai fi ca nu mai stiu care pot face ceva. Sincer, si mie imi placea mult mai mult forumul in forma lui initiala, era mai alert, mai plin de viata, era si mai friendly. Am incercat sa deschid un thread si nu am putut fara aprobarea admin. Am scris parca lui coryton, inca astept, poate cer o audienta pana la urma, poate, poate. Ce sa zic, poate si cei care administreaza forumul sunt pe facebook, ce sa mai zic de noi ceilalti membri "de rand"
    Tot cu barca...

Junior Member

Salut,am inteles ca pentru of. mec.1,se da doar grila la ANR plus un curs la Ceronav(simulator).Se stie ceva concret despre asta? Ma intereseaza si intrebarile de la grila,daca ma poate ajuta cineva,sa trec prin ele in urmatorul voiaj... Multumesc

Quote Originally Posted by amadeus View Post
    Mda georgatos, subscriu, am mai spus-o de cateva ori pe alt thread, daca te uiti in diverse locuri, suntem trecuti mai multi baieti ca si moderatori(eu, yk17fox etc ). De fapt, nu suntem decat cu numele, nu avem nici un fel de "instrumente" la indemana pentru a modera intr-un fel sau altul. Stiu ca este crew, coryton si care or mai fi ca nu mai stiu care pot face ceva. Sincer, si mie imi placea mult mai mult forumul in forma lui initiala, era mai alert, mai plin de viata, era si mai friendly. Am incercat sa deschid un thread si nu am putut fara aprobarea admin. Am scris parca lui coryton, inca astept, poate cer o audienta pana la urma, poate, poate. Ce sa zic, poate si cei care administreaza forumul sunt pe facebook, ce sa mai zic de noi ceilalti membri "de rand"

Nu am vazut postarile astea. De fapt ar trebui sa vad toate postarile noi de la ultima logare. Am obervat de f mult timp ca intre logari nu imi dau toate postarile. Imi pare rau ca am ratat.

Am mai spus:
    1. toti muncim pe mare, acasa nu sunt probleme sa urmarim, dar cand suntem plecati este mai greu (tb sa muncim si nu mai avem timp cu zilele sa urmarim, se intampla sa nu avem internet sau cand este sporadic familia are prioritate ... sper sa intelegeti). Se intampla ca moderatorii principali sa fie plecati in acelasi timp cu toate ca ne mai predam stacheta.
    2. este un proiect imbratisat cu entuziasm de mine si de ceilalti. Sunt cativa colegi care mai contribuie si se implica si au fost recompensati oferindu-le puteri sporite. Este un forum specializat, mai hardcore :) colegii il citesc si este si apreciat chiar daca prefera sa nu contribuie. (totusi daca altii te-au ajutat prin postarile de aici lasa si tu o contributie ca semn de multumire) Eu incerc sa propun teme interesante cat mai multe, unele resusesc altele nu, asta este !
    stiu si de alte forumuri in care se fac poate mii de postari de membrii. Aici nu se face asa ceva, dar este urmarit. Crewforum este mai mult un forum informativ decat unul de polemica. M-ar bucura sa fie si aici asa ceva, de aceea eu ma tot gandesc la teme de actualitate si interesante pt ai nostrii.
    3. Ne place acest forum si suntem aici de multi ani. Lucru care a avut si repercursiuni mai neplacute. mai ales saracul crew care s-a trezit si cu avocatii pe la usa. Eu am scapat mai usor. Din acest punct de vedere trebuie sa intelegeti, colegii nemultumiti se mai abtin sa-si exprime nemultumirea din teama ca le-ar afecta locul de munca, iar cei multumiti sunt fericiti. Nu-i intereseaza sa-si piarda timpul pe aici si sa le sara lumea in cap ca fac reclama.
    4. crew, coryton si altii ne cunoastem si personal. Este o relatie de incredere cimentata in timp si cu totii urmarim niste reguli.
    5. este un proiect benevol. traficul generat ajuta cu cheltuielile de gazduire dar se mai baga si mana in buzunar destul de des, nu este o problema, dar tb sa intelegeti ca nu este o afacere. Motivatia este altruista si nu este banul.
    5. sunt propuneri noi, probleme etc scrie un mesaj TUTUTOR MODERATORILOR (Crew tb inclus obligatoriu) lista o gasesti usor. Ti se va raspunde mai devreme sau mai tarziu. Daca scrii numai unuia s-ar putea sa-l nimeresti pe mare!

Quote Originally Posted by cdanutzx View Post
    Salut,am inteles ca pentru of. mec.1,se da doar grila la ANR plus un curs la Ceronav(simulator).Se stie ceva concret despre asta? Ma intereseaza si intrebarile de la grila,daca ma poate ajuta cineva,sa trec prin ele in urmatorul voiaj... Multumesc
    intrebare a mai fost pusa iar raspunsul este valabil pt absolut toate examenele de rang de la ANR.

uita de ai nostrii. BAZA DE DATE CU INTREBARILE LA ZII O IEI PE CD DE LA CENTRUL DE CALCUL DE LA CERONAV (SEDIUL DE PE BABA NOVAC, LA PARTER).

Este baza de date cea mai actuala (multe intrebari sunt gresite si se corecteaza tot timpul, multe se adauga, altele se scot, altele se reformuleaza pt o intelgere mai buna). Baza de date se actualizeaza continuu. Eu nu stiu ce este pe ai nostrii dar intrebarile de la examen sunt generate din acea baza de date pe care o obtii de unde ti-am spus.

Sa te pregatesti pt examen iti ia ceva timp ca sunt foarte multe intrebari, DAR MACAR TE PREGATESTI DUPA BAZA DE DATE A ANR-ULUI.

Closed Thread