Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 101 to 107 of 107

Thread: Oferte transport (catre aeroport si nu numai)

Re: Oferte transport (catre aeroport si nu numai)

Concurenta este binevenita. cred ca este loc pentru ca suntem destui care suntem nevoiti sa plecam in voiaje de la Otopeni. Sa speram ca ii da drumul la Kogalniceanu cu Turkish Airlines. Dar mai sunt si ceilalti constanteni, care doresc sa zboare mai ieftin cu lowcoast-uri si din pacate trebuie sa mearga la Otopeni.

deci daca pretul e 800mii, dumneavostra ne luati de-acasa. Foarte bine. Bine ati venit pe piata si va urez succes.

Pentru membrii crewforum nu oferiti un suc, o cafea, un sandwich pe drum? cat sa va coste! Si vorbesc foarte serios!

sau poate Krivad tour?

sa vedem ceva concurenta, daca la preturi sunteti aliniati .

O idee buna de fidelizare pe forum si o reclama excelenta pentru transportatori. Cine da o apa si o cafea la OMV-ul de popas pentru membrii forumului ?

concurenta creste. Astia o iau prin Medgidia, Cernavoda si Fetesti. Pleaca si din Mangalia. Pretul e acelasi ca la ceilalti, 80 roni :)

Asa ca idee de trafic generat de Cta la Otopeni, in urma cu o saptamana am venit de acolo cu un microbuz. Pe langa ala mai erau alte 4 de la aceiasi firma, plus alte 2 de la o firma concurenta, plus nu stiu cate masini de Cta.

Ar fi bine sa deschida si Kogalniceanu cu niscaiva curse, pana atunci vad ca economia de piata are grija.

IA SA VEDEM CINE DA UN SUC, O CAFEA PT MARINARI :))

http://adevarul.ro/locale/constanta/...8b6/index.html

A mai aparut o firma. Ei spun lowcost, de la un euro la 3 pt otopeni. Vad ca au numai o cursa pe zi dus si intors, dar este o alternativa ieftina pentru cei care nu sunt constanteni si merg si in alte locuri din tara. Din poze arata ca au autobuze frumoase.

http://mementobus.com/rute-si-preturi

pana acum sunt 5 firme care au curse la Otopeni. Pretul este intre 60 si 80 roni. Cel mai mare este 80 roni daca vin si te iau de acasa.

Kirvad
    Direct Aeroport
    ALT (astia au si curse in afara programului daca se strang 3 pasageri ei aranjeaza o masina speciala la orice ora la acelasi pret de cursa regulata)
    Simpa Trans
    Comanto 94
    Memento Bus

asteptand clientii la Otopeni - Sosiri in parcare spre Constanta, in Februarie anul asta

Last edited by coryton; 21-04-2017 at 01:46 PM.

Member

Am mers recent cu ALT... cam inghesuit. Aveau un van de 8 persoane mercedes si in fata sunt 2 locuri de copii pana in 14 ani pentru a sta comod. La prima oprire pentru a lua alt pasager m-am dat direct jos si am schimbat scaunul. Mi-a fost mila de ce doi care au stat inghesuiti in fata 3 ore. Personal sper sa nu mai am ocazia sa merg cu ei.

Mai mult am fost cu kirvad, dar am constatat ca scaunele din microbuze sunt foarte mici, iar daca nu ai liber langa locul tau, o calatorie de 3 ore jumatate este foarte neplacuta. Un microbuz plin este deadreptul un cosmar. Cand pleci este mai ok ca esti odihnit, da la intoarcere dupa zboruri de 6, 11, 18, si chiar 24 de ore la economic, ultimele trei ore in microbuz sunt un cosmar. Mult mai confortabil este autobuzul, dar am avut noroc doar de cateva ori. De fapt de cand ai aterizat, adunand jumatate de ora pentru bagaj, plus inca jumatate sau chiar mai mult pana pleci efectiv de la Otopeni cam 5 ,6 ore dureaza pana cand ajungi acasa. Cei care merg in Tulcea sunt de-a dreptul napastuiti rau de tot cu durata drumului pana acasa.

Cum concurenta nu a dus decat la cimentarea pretului de 60 - 80 de roni, cred ca diferenta in atragerea mai multor clienti o sa o faca confortul oferit.

La asa ceva mai refer ca in poza de mai jos. Poate si un usb charger sau o priza ca standard ar fi binevenit, ca WIFI cam au toate.

Si mai sunt soferi care nu au bluetooth sau casti cand vorbesc la telefon si sunt unii care vorbesc non-stop conducand cu telefonul la ureche.

Last edited by coryton; 26-04-2017 at 09:24 AM.

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks