Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 34

Thread: Agentia de crewing Cardiff

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post

Agentia de crewing Cardiff

Va salut pe toti
    Poate cineva sa-mi dea niste informatii in legatura cu agentia de crewing Cardiff?

Re: Agentia de crewing Cardiff

Nu-ti pot spune prea multe. Mi-au facut o oferta pentru 4/E, 3000 usd si 6 luni contract. Revin cu detalii.

Junior Member

Quote Originally Posted by toader_alex1 View Post
    Nu-ti pot spune prea multe. Mi-au facut o oferta pentru 4/E, 3000 usd si 6 luni contract. Revin cu detalii.
    Tepari....nave de ultimul drum..

Quote Originally Posted by BUTNARIU GIGI View Post
    Va salut pe toti
    Poate cineva sa-mi dea niste informatii in legatura cu agentia de crewing Cardiff?
    Acum un an jumate am tocit si eu pragurile pe la grecu' acela barbos, timp de citeva luni. Insa mai departe de promisiuni si aminari nu am ajuns, ca mereu "intirzia vaporul". Poate nu aveau nevoie de electricieni...sau trebuia unsa osia bine? Ca fetele acelea de sub birouri trebuiesc intretinute si ele... Ulterior am plecat cu Phoenix. A promis Grigorenco o luna si in 2 sapt aveam bilet. Sper sa nu sune a reclama, eu am facut doar comparatie.
    Last edited by jeanbart; 15-05-2013 at 12:57 AM.

Junior Member

Salutare colegilor! Am si eu o intrebare pentru cei ce au plecat cu Cardiff pana acum, si anume, daca au cumva au serviciul de internet ( mail ) pe vaporarele celor de la TMS Bulkers . O zi buna sa aveti !

Senior Member

Nu prea... Putine vapoare au si internetul e foarte slab. Ei se lauda ca in curand vor avea toate vapoarele lor (2016, 2017, cam asa ceva!), dar viteza internetului e de kakao.

Junior Member

Se pare ca sunt niste personalitati pe la office cu functie mare care nu prea doresc introducerea emailului si pentru echipaj cu user separat pentru fiecare, cu toate ca sistemul este instalat la toate navele cred, si se poate da drumul oricand. Din informatiile date de catre oameni tot de-ai lor, greci, aceste personalitati prefera ca echipajul sa foloseasca cartelele de telefon de unde isi trag comisioane foarte mari. O cartela de tel. cu 30min +/-1 min costa 19-21 USD. Insa tot cei din conducere incurajeaza transmiterea de emailuri de catre echipaj in formula aceasta asa cum este specificat si in IBF. Insa cine ar sta sa transmita povesti de dragoste sau sa primeasca stiind ca acestea trec pe la comandant. O alta problema ar fi si unii comandanti dobitoci care nu doresc sa iti trimita emailul insa am intalnit si comandant roman care era dispus sa trimita emailuri din partea echipajului - oricate si cu mentiunea ca nu le citeste. Intr-adevar viteza nu este una excelenta. Toate acestea cred ca sunt valabile atat pentru TMS BULKERS cat si pentru TMS DRY.

Eu sunt deja plecat cu ei. Am aproape 3 saptamani pe vaporul asta. Conditii la bord destul de slabe. Provizii cam greu si niciodata indeajuns. Echipajul aici e jumatate romanesc, jumatate filipinez, si anume, ofiterii si fitter-ii romani, restul filipinezi. La firma se dau cateva teste dar nu va faceti griji, mare parte sunt enviromental stuff. E dl. comandant Besnea Stefan, de la fostul Bright Balkan, pentru cine a avut experiente cu el. Din punctul meu de vedere, nu sunt foarte seriosi. Eu nu as fi plecat cu ei, dar aveam nevoie de bani si am acceptat contractul. Este primul si ultimul contract in aceasta firma.

Member jobless's Avatar

Am fost la interviu la Atena(TMS Tankers Ltd.),anul trecut.
    Greci tineri la tehnic, scoliti in U.K., nu fitterii din trecut ajunsi C/E.
    Pt. C/E te poarta prin probleme destul de teoretice, V.I.T., F.Q.S., etc.
    Dupa interviu si acceptul celor de la tehnic am fost la crewing.
    Aici au inceput problemele, se negociaza salariul, am inceput de la 10000 Eur si am ajuns la 10750 Eur, pe VLCC.
    Nu ne-am inteles la durata, sub nicio forma n-au vrut sa coboare sub 6+1 luni.
    Asa ca ne-am despartit.
    Pe Cpt. Dragoneas l-am intalnit la Atena, nu s-a implicat in negociere, desi stia din tara conditiile mele.

Pt. cei interesati, poate va vor fi folositoare urmatoarele adrese:

1. Mary Dimitriadou, Crew Manager
    e-mail: crew@tms-tankers.com
    mob.ph.:+30 6973 080923

2. Cristos Stefanidis, Crew Dept.
    e-mail: crew@tms-tankers.com
    mob.ph.:+30 6977 505152

BAFTA!!!

Junior Member

TMS Tankers are vreun site pe internet ?? Eu am cautat, si n-am gasit. Chestie ciudata ....sunt companii cu una-doua nave...dar tot au un site. Astia nimic....

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks