Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 15 of 15

Thread: Casa maritima inps

Junior Member

Re: Casa maritima inps

Salut,
    Se pare ca lucrurile au inceput sa se miste,spre bine zic,dupa 7 luni au intrat banii.Pentru cei interesati un contact chiara schiavi@virgilio,nr tel. 00393294131435 (avocat).Eu nu am apelat,dar cine stie.....

Junior Member

Buna ziua. Am deschis pratica in august 2015 si am inchis-o in octombrie 2015. Azi am primit toata suma pe cele 3 luni de medical. Suma primita este deja impozitata sau ma trezesc la sf anului ca trebuie sa platesc impozit ? In prezent nu mai lucrez cu acea companie italiana.

Junior Member

Din cate am inteles este deja impozitata. Este destul de complicat oricum sistemul lor de impozitare, eu am avut casa maritima in 2014, 2015 si astept si acum sa intre banii pentru inca una si pana acum nu am platit nici un impozit.

Junior Member

Noutăți ?!?

Junior Member

Salut,

Dupa muulte telefoane si e-mailuri catre inps (aproape 3 ani fara NICI UN RASPUNS) cei de la INCA ROMANIA - https://www.facebook.com/incaromania/ au rezolvat problema.. si chiar repede in 3 luni de de la primul contact telefonic banii au fost virati. Totul ca la carte.. mi-au trimis o procura prin care ii imputernicesc cu demersurile (INCA fiind o organizatie non guvernamentala non profit).
    PS: mentionez ca eu am avut toate actele. M-am debarcat cu diagnostic de hernie disc iar toate documentele le-am putut prezenta prin email celor de la INCA. Sper sa fie de ajutor.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks