Results 1 to 6 of 6

Thread: Cursuri Motorist!

Junior Member

Cursuri Motorist!

Salut!

Doresc de luna viitoare sa incep cursurile de motorist la ceronav. Ma puteti ajuta va rog cu informatii despre acest curs ? ce sanse am dupa finalizare sa gasesc o firma pentru a naviga?

Va multumesc!

Re: Cursuri Motorist!

Quote Originally Posted by ionianole View Post
    Salut!

Doresc de luna viitoare sa incep cursurile de motorist la ceronav. Ma puteti ajuta va rog cu informatii despre acest curs ? ce sanse am dupa finalizare sa gasesc o firma pentru a naviga?

Va multumesc!
    Salut,
    Fara a vrea sa te dezamagesc iti spun ca va fi greu....foarte greu sa gasesti o firma.In primul rand ca in orice domeniu toti vor oameni cu experienta si in al doilea rand piata nebrevetatilor este acaparata de asiatici ,in special filipinezi.Nu zic ca sunt de acord cu starea asta de lucruri dar asta este situatia si trebuie sa stii pe ce drum pleci.Cand am scris ca este greu sa nu intelegi ca este imposibil dar competitia este mare si locurile disponibile puitine.Oricum in toata aventura asta norocul are un cuvant de spus de aceea iti doresc mult noroc. Bafta

Junior Member

Multumesc frumos!

Am inceput de saptamana trecuta cursurile de electrician la ceronav...pot pleca assistent electrician sau cadet fara cursuri IMO? la autoritatea navala mi-a spus ca le pot face dupa ce imi fac 3-4 luni voiaj ca ''incepator'' cadet sau electrician assitent urmand ca apoi sa fac imo si restu....

Quote Originally Posted by ionianole View Post
    Multumesc frumos!

Am inceput de saptamana trecuta cursurile de electrician la ceronav...pot pleca assistent electrician sau cadet fara cursuri IMO? la autoritatea navala mi-a spus ca le pot face dupa ce imi fac 3-4 luni voiaj ca ''incepator'' cadet sau electrician assitent urmand ca apoi sa fac imo si restu....
    Salut,
    Nu stiu cine te va angaja fara cursuri IMO.Daca stii ce inseamna cursuri IMO atunci va trebui sa le faci inainte de plecare in voiaj. Daca nu stii ce inseamna documenteaza -te si vei vedea cat de importante sunt in special pentru cei care sunteti la inceput de drum. Bafta

Cursuri IMO se pot face si in Bucuresti?
    Anvelope si jante ieftine la Vadrexim.

Senior Member

cursurile IMO se fac online acum, adica poti fi oriunde in lume. am colegi care le fac de la vapor. ai dat banu, ai luat cartonul.

Bookmarks

Bookmarks