Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 29 of 29

Thread: CES

Junior Member

Re: CES

Salut, la firmele unde se da CES, ce nivel este pentru cadeti, suport sau operational?

Junior Member

support, operational e pentru ofiteri 3 si 2 si managerial pentru of 1 si cdt

Junior Member

salut pot sa ma atarn si eu la bunavointa ta,as avea nevoie pentru angajare septembrie

Junior Member

eu am incercat sa instalez ces 3000 sa vad cum e dar imi da o eroare.. cred ca nu e complet programul pe care l-am descarcat... mi-l poate da si mie cineva pe mail sau mess?

Junior Member

Mai stie cineva ce teste se dau pe la companii.Stiu ca la Dohle se da Ces 4.1 STCW la nivel managerial pentru cadeti parca.
    La celelalte companii mai stiti ce se da?

Junior Member

Re: HorNetCta

Poate cineva sa im trimita ultima varianta de CES ptr zodiac? (din cate am inteles este 5.1) ducu212000@yahoo.com

Vreau si eu testele CES 4.1 sau 5.1 ,daca le are cineva!Sau daca puteti sa imi spuneti de unde sa le iau!Multumesc! e-mail: costindruncea@yahoo.com

Junior Member

Senior Member mecanicosu's Avatar

CES 5.3.2

CES version 5.3.2 – Cea mai mare stupizenie de test cel putin pentru cei de la masina.

Nu ai posibilitatea sa exersezi ceva acasa sau inainte de al da, cam greu sa faci din prima peste 65%.

Pe partea electrica si pe partea de legislatie in special este destul de dificil.

De exemplu :

Hands flare and buoyant can continue burn or emit smoke after having been immersed for a period of 10s ?

Intrebari referitoare la: Master responsibilities,Torsion Meter main propeller shaft, High Volatge, Low Voltage, deck machinery maintenance interval ( renew wire, wire turning off), tie rods fracture features of rupture surface, dynamic forces may cause indent in plating, drills interval and leadership of drills,ISM , calculul de stabilitate, balast, OPA 90, COTP zones, etc., iti pun probleme daca nu treci de cateva ori prin test avind bineinteles si posibilitatea sa vezi raspunsurile gresite .

Opinia mea : trebuie exersat inainte pentru a putea fi trecut baremul de 65%!

Bafta si voiaje cat ma bune la toti !

P.S. - Conditii de trecere a testului pentru management level: minim 65% pt fiecare dintre specialitati ( Controlling the operation of the ship /Electrical, Electronic and Control / Maintenance and Repair / Marine engineering ) , media lor sa fie tot peste 65% si "no negative score" per total.
    Last edited by mecanicosu; 23-01-2018 at 08:58 AM.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks