Results 1 to 3 of 3

Thread: Cerere de debarcare

Junior Member

Cerere de debarcare

Buna ziua !

Acum o luna jumatate am plecat in primul meu voiaj la Augusta Due (Tinecomar) ca Engine Boy contract scurt 2 luni pe o nava. Dupa 30 de zile ne-au transferat pe alta nava (nava precedenta luase vetting-ul , numai era nevoie de noi ) ne-a transferat pe o alta nava. aici a fost mult mai greu , santier in ravena , stat 2 in spitalul navei(o cabina mica cu doua paturi) unde nu aveai loc prea mult , fara caldura , o saptamana fara apa calda ( noi fiind engine boy ne-a pus sa lucram pe punte ) si acum 2 zile vroiau iar sa ne mute nu stiu pe unde .
    EU Fiind la prima experienta m-am pierdut cu firea eram bulversat si ei vroiau sa ne trimita acasa dar nu din initiativa lor ca nu aveau motiv asa ca mi-au propus un "deal" ... sa fac cerere de debarcare si ei au promis ca nu platesc nici un bilet nimic platesc ei totul (propunerea a venit din partea comandantului , capitanului(roman) si a sefului de echipaj )
    am acceptat , acum nu stiu ce sa zic m-am uitat la preturiile de la bilet lufthansa (genoa-frankfurt ; frankfurt-Otopeni )700 de euro eu tre sa primesc 900 , acum ma gandesc ca am muncit degeaba si imi vine sa ma zgarii pe ochi.
    Precizez ca in contrac nu e stipulata clauza asta doar in cazul in care iesi pozitiv la alchool-drog iti platesti biletul

EU Acum sper sa fie oameni de cuvant si sa nu imi opreasca banii de bilet asa cum au promis dar ....

voi ce parere aveti ?

Re: Cerere de debarcare

Nu cred ca o sa-ti platesti biletul. Nu cred ca te-a mintit comandantul.

Junior Member

Re: Cerere de debarcare

mentionez ca in sing-off la rubica travel expenses nu e trecut nimic , coryton sa dea Dumnezeu sa fie asa :)

Bookmarks

Bookmarks