Results 1 to 4 of 4

Thread: Status Marine Services - Detalii !??

Senior Member mecanicosu's Avatar

Status Marine Services - Detalii !??

A fost cineva plecat prin Status Marine Services ? Poate cineva oferii mai multe detalii despre conditii, plata, nave ,etc.
    Bafta si contracte cit mai bune la toti!

Re: Status Marine Services - Detalii !??

Sa nu fi plecat prin ei chiar nimeni???

Poate totusi se va gasii cineva cu ceva info. M-au cam asaltat cu telefoanele si promisiunile. Am vazut ceva anunt si cu Fastra Marine. E ceva cu ei de bine!!??
    Multam anticipat.

Salutare "mecanicosu"!!

Daca te-au sunat pentru tancuri, atunci mai mult ca sigur ca este pentru Navios Tankers. Ma bate gandul si pe mine sa merg la ei, dar inca nu sunt hotarat. A venit un prieten bun din voiaj de la Navios, sef mecanic si mi-a cam dat toate detaliile. Precizez ca a fost plecat la Navios prin Nemo si nu prin Status. Ca si conditii, a zis asa: nava noua 2014, produse 50k, internet la bord (nu au la toate navele), mancarea super ok, comandant catzaon (a prins 2 bucati, ambii cica ok), cu piesele mai rarut ca...sunt nave noi (tipic grecesc), echipaj la masina fara mec 4, fitter, cadet si wiper, salariile la timp in banca, plata in usd si destul de bine pentru piata actuala, de la al 2 lea contract rejoining bounus destul de bun pentru top 4 si se mai platesc si anumite lucruri la bord (vetting trecut si ceva lucrari mai mari) . Asta e ce mi-a zis omul, mai nou cica au si limita de varsta 55 de ani.
    Sper sa-ti fie de ajutor.

Bafta si voiaje usoare!!
    "Glory to my ancestors - The Dacians, the bravest and fairest of all The Thracians!!"

Bookmarks

Bookmarks